Probiootikumid

Probiootikumid

Probiootikumid ehk piimhappebakterid on elusad mikroorganismid, mida saab hapendatud toidust või toidulisanditest. Piimhappebakterid on meie organismis eluliselt olulised ja täidavad väga tähtsat rolli. Nad on tuntud, kui inimesele täiesti ohutud bakterid, mitte  kunagi pole täheldatud nende hulgas infektsiooni põhjustajat. Nende positiivset toimet inimesele on täheldatud juba aastal 1845.

Puhast ja naturaalset jogurtit või keefiri, milles on piisavalt elujõulisi elusbaktereid on raske leida. Seetõttu on vajalik alternatiivina manustada lisaks piimhappebaktereid purgist.

Sel ajal, kui meie magame siis tegelevad head bakterid meie organismis paljunemise, toidu seedimise, vitamiinide ja mineraalide, rasvade ja valkude eraldamisega verre. Lahustavad suhkruid ja tärklist ja süsivesikuid, et keha saaks neid kergemini omastada. Ja sellega need head bakterid kaitsevad meid.

Kunas võtta probiootikume?

Haiguse ajal on meie organism nõrk ja kui tarbida ravimeid siis on meie mikrofloora häiritud ja head bakterid hävitatud. Kiiremaks taastumiseks tasub juurde süüa probiootikume.

Toidumürgituse ajal tasub võtta juurde probiootikume, et suurendada heade bakterite osakaalu organismis, mis omakorda aitavad kaasa halbade bakterite organimist välja viimist. See kiirendab taastumist mürgistusest.

Meeleoluhäirete korral tasub samuti oma organismi turgutada heade piimhappebakteritega. Järjest rohkem on kinnitust saanud see, et depressioon, stress ja tujukõikumised on seotud soolestiku mikrofloora tasakaalutusega. Kui põhjus on kuskil mujal siis tihti on need siiski omavahel seotud. Pingelisel ajal kipub inimene toituma ebatervislikult ja selle tulemusena väheneb organismis heade bakterite osakaal ja see toob kaasa selle, et organism saab vähem kätte kasulikke toitained. Sellele reageerib keha stressi ja tujukõikumisega. Probiootikumid aitavad seda olukorda parandada.

Pärmseeneprobleemid põhjustavad naha, limaskesta (suusoor, kõõm, valgevoolus, küüneseen), küünte ja juuste probleeme. Halbade bakterite suurem osakaal põhjustab pärmseent ja see tekitab palju pahandust ja ebamugavat enesetunnet. Piimhappebakterite tarbimine aitab seda parandada.

Nahahaigused nagu näiteks ekseem, dermatiit või akne on üpriski levinud. Pikaajaline stress põhjustab ka nahaprobleeme ja kui regulaarselt tarbida probiootikume siis see aitab suurepäraselt kaasa selle probleemi lahendamisele. Kasuliku bakterid meie organismis aitavad hoida korras ka meie naha.

Kehakaalu alandamisele aitavad samuti kaasa head piimhappebakterid. Nad lagundavad keharasvasid ja parandavad seedimist. See omakorda tähendab seda, et meie organismist väljuvad kõik kahjulikud ja mitte vajalikud toksiinid. Probiootikumid aitavad kaloritel kiiremini lahustuda.

Kuidas võtta probiootikume?

Oluline on võtta probiootikume õigesti, et mitte tappa neid pisikesi häid elusbaktereid enne, kui nad jõuavad organismi.

  • Ära võta probiootikume hommikul! Probiootikum ei ole ravim ja parim aeg tema tarbimiseks on õhtul enne magamaminekut, et ta saaks öösel kenasti oma tööd teha.
  • Ära võta probiootikume kuuma joogiga! Liiga kõrge temperatuur hävitab head bakterid ja kõige paremini paljunevad nad meie kehatemperatuuri juures, meie organismis.
  • Ära võta probiootikume koos antibiootikumidega! Manustamise vahe peaks olema vähemalt 2-3h kuna antibiootikumid takistavad kõikide mikroobide elutegevust.

Et püsida terve siis selleks on väga oluline hoida oma organismis tasakaalus head ja halvad bakterid.

Ei tohi ka ära unustada, et mitmekesine toitumine on ülioluline selleks, et meie tervis oleks korras ja kehakaal normis. See tagab hea enesetunde ja tugeva immuunsuse.

Hea valik kasulikke piimhappebaktereid saab osta https://ecosh.ee/tootekategooria/probiootikumid/.

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga